1. týden

23. ledna 2010 v 14:39 | Krista |  Deníček
11.1. - 17. 1. 2010

Tak a je tady první týden. Táden plný očekávání, nových setkání, spousta informací, objevování a prostě samých novinek, ale i trocha toho překonávání....Třeba většího mrazu, který tady panuje. :-)

V pondělí jsme měli ještě volno neboť orientační týden začínal až v úterý. Takže jsme neváhali toho využít a dlouze se vyspat v nových příbytcích, pozapojovat veškeré moderní vymoženosti - jako jsou internet, web kamera a já už ani nevím, co ještě. Prostě normální postup při zabydlování. :-)

Odpoledne jsme se vydali do města do Kuopasu - kancelář, do které jsme měli odevzdat nájemní smlouvu a ještě nějaké dokumenty. Ano, vydali jsme se pěšky, s mapou v kapse a odhodlaní se podívat, jak to tu vypadá. Krásné to tu je, ale zatím to tu vypadá pořád stejně jako v Ostravě, alespoň podle Adama. :-) No, mi tu přijdou jiné nápisy a jiní lidé. :-)).

"Jooo, jsme ve městě a kam teď odbočit? Dolů? Do leva...tak třeba tady. Neznáš náhodou tyhlety komíny? Juj, vždyť jsme tu už byli. Nooo, tak to je skvělé. Co takhle zkusit autobus?"

Než jsme se rozhodli, kterým autobusem pojedeme, tak nám tři autobusy ujely. A na zastávce jsme si tak pobyli půl hodiny. Následně jsme nastoupili do autobusu, vysolili jsme 2.60 eu - což je docela hodně. Pohodlně jsme se posadili, za chvíli zjistili, že stačilo zahnout o kousek vedle, a také to, že se vyplatí vystoupit dříve, než vás autobus zaveze za město. Hurá...takže zpátky do města. Uf, jsme tu...a teď, kde je ta ulice? Je to docela složité, neboť každá druhá ulice začíná na Ka...Tu...no, moc fantazie nemají, ale jsou na to pyšní. A také centrum je celé pravoúhlé, samé uličky na sebe kolmé...žádná zatáčka...no a kdo si má zapamatovat ty názvy ulic? Huráá, tady to je. A kolik, že je hodin? Aha 15:30 a do kolika, že mají? Hmm, do 15:00.
No, takže míříme zpátky domů...v ruce mapu a jde se. :-) :-( Ano, našli jsme to....po cestě vyrobili i pár fotek - teda Adam, pro můj foťák byla velká tma a pro mé ruce zima. I když zatím bylo jenom -8. Než jsme dorazili do našeho příbytku zašli jsme do obchodu, abychom neumřeli v budoucích dnech. To by byla velká škoda, když už tu jsme. :-)

Úterý, ano tak dnes začíná tolik očekávaný orientační týden. I když vlastně to byly jenom čtyři dny.
Ráno jsme odhodlaní vyrazili pěšky, však po chvíli dle map na autobusových zastávkách jsme zjistili, že jdeme špatně a tak jsme se raději vydali znovu autobusem. A to byla zatím pro mne poslední cesta busem do školy, neboť už vím, jak se dostat do školy pěšky. :-)
Začínali jsme v devět ve škole a to snídaní. Spousta nových tváří, jiných řečí a angličtina, jej už to začíná!! Domluvím já se vůbec? Během představování jsme zjistili, že tu jsou s námi ještě další češi - takže je nás v tuto chvíli pět. Krásné, jak je svět malý, hlavně když se dozvíte, že jsou z Ostravy ze zdravotnické fakulty. Sranda.
A začínáme...přivítání, představení skupin před všemi, nové informace, důležité informace. První oběd v Snellmanii...jé, finové to mají všechno tak hezké, dokonalé. Jídlo taky dobré. Ale musíte občas tipovat, co si na ten talíř dáváte za chuť. Zatím žiju a chutná mi to, tak je to dobré. :-)
Jsou tady Rusové, Itakové, Portugalec, Francouzi, Rakušané, Němci, Polka, slečna z USA z Texasu, Korejci...a víc si teď nevzpomínám a myslím, že nás tu ani více národností není, co já znám. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama