Poprvé na bruslích!

23. ledna 2010 v 17:35 | Krista J. |  Deníček
samozřejmě tady v Kuopiu!

Na teploměru -24, na hodinkách 17:30 a já se vydávám bruslit. Už tu nechci sedět, koukat jenom do pc a schovávat se předtím hrozným alarmem.
Navlékám na sebe několik vrstev, šátek na hlavu, čepici, rukavice, brusle do tašky a jde se.

Přicházím k jezeru - zde hrajou kluci hokej...chvíli se na ně koukám, pak si odhodlaně sedám na tašku a obouvám si brusle. Jej, to je kosa, to není jako u nás v hale, kde máte čas si v klidu brusle zavázat. Bojuji se zimou, střídavě mám na ruce rukavice a zavazuji brusle....Do příště musím sehnat kryty na brusle...neboť ty nějaký nedopatřením nemám a pak budu moci chodit v bruslích rovnou z domu na kluziště a zpátky. Ano, to je dobrý nápad.

Vyrážím na led....juj, nohy mě nějak neposlouchají....ale jo, už to jde. Stačilo utáhnout brusli. Tak si to tak kroužím dokola....jé, to je krásný pocit...Vůbec se nedivím, že finové hrají hokej, vždyť oni se snad s těmi bruslemi narodili. Malí finští kluci střílejí do brány jeden puk za druhým. Ani se nebojím projíždět za branou, neboť vím, že nikdy neminou cíl - bránu. :-) Naštěstí nejsem jejich cílem.

Brr, začíná mi být zima...termo ponožky z česka začínají selhávat. Neboj maminko, to nejsou ty od Tebe. Ale obávám se, že v - 24 selže kde co. :-) Tak ještě jedno kolečko a šup domů. A zase příště.

Doufám, že příště tam vydržím déle než půl hodiny...Jo, a ze začátku mi docela chyběl mantinel. :-) A taky nějaký parťák. Tak snad brzy si kamarádka koupí brusle a nebo vytáhnu Jorgetu! :-)
Za měsíc budu už po ledě běhat, jako bych tam byla doma a klidně aj hodinu. :-)

Skvělý to pocit po těle, konečně nějaké menší množství serotoninů. Už jsem pomalu rozmrzla a tak si půjdu dát sprchu! Zaslouženou a zítra znova!! Snad se znovu odhodlám!

A tady máte menší dokumentaci, opravdu menší. Neboť mám ráda své prsty a je to jenom z mobilu!

Tak vypadá kluziště. Ta budova za tím je základní škola. Přes týden tu hraje skvělý signál, místo zvonku.

A tak vypadám já!! Brusle vám vyfotím jindy. :-)


Vaše Krista
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama