Březen 2010

11. týden

26. března 2010 v 19:28 | Krista |  Deníček
22. 3. - 28. 3. 2010

10. týden - Laponsko!

20. března 2010 v 14:29 | Krista |  Deníček
15. 3. - 21. 3. 2010

9. tyden

8. března 2010 v 14:49 | Krista J. |  Deníček
Pondeli - Nedele
08. 03. - 14. 03. 2010

A vzduch voněl...

Pondělí

Vzduch tak zvláštně voní....ano, voní...voní vodou, slaně jako mořem...snad jezery? A přitom je všude okolo sníh, fouká vítr...ale je jenom -1..v noci více...což je normální.
Nebe je zbarvené do modra, tmavě modra až tak dravě.....a vzduch tolik voní....líbí se mi to....Je to něco..., co vám připomíná vaše zážitky a okamžiky s přáteli. Ano, je to tak.

A vzduch voněl....

8.tyden

2. března 2010 v 13:19 | Krista |  Deníček
01. 03. - 07. 03. 2010
Pondeli - Nedele

Pondeli

Jaro je tady!!!????????

Na Prisme sviti 0 uz dva dny a google ukazuje obcas i +1. Nadhera...snih ze strech taje, do okapu busi voda o sto sest...az me to obcas leka....Ale nadherny paradox je to, ze k ranu se probudite, vsude je krasne znova bilo a snezi...jako v pohadce!! Miluji toto kouzlo severu...Zvlast, kdyz je na teplomeru jenom max.-3 Ano, to se mi libi. :-)

Prave jaro s travou, kytickami, chodnicky prichazi az na konci dubna....alespon trava urcite...Tat uz ma vsak tak mesic...ani se nedivim...ty hordy snehu nemohou roztat hned a ono, kdyby roztaly hned, tak tu mame more. :-) Radeji pomaloucku a polehoucku....

Jeste se ten snih bude hodit, treba pri skocich na lyzich, na ktere se vydavam pristi tyden spolu s prateli. Tak jsem zvedava, nikdy jsem na nicem takovem nebyla. :-)

Utery

Naucim se ja nekdy tu finstinu? Ten jazyk nema hlavu ani patu...no, teda ma...ale takovou nejakou divnou. No, tak snad ten test v patek napisu....jeste se nasprtat slova...ktera mi uz vubec nedavaji smysl a pak to nejak pujde. :-)

Vecer si snad zajdu zase zahrat na fletnu....tak se alespon hezky odreaguji.

Moi, moi.

Středa

Den, kdy jsem zabila svůj internet....celý den se jej snažila oživit a pak následně to vyhrál opět starý modem. Uvidíme, jak dlouho bude fungovat.

No, aby jste tomu rozuměli lépe. Tak mi do schránky přišlo oznámení, že do 5. 3. musí být aktivní nový modem. Neboť v mém bytě se nachází dvě kouzelné krabičky pro připojení k netu. No, tak jsem si dnes řekla, že to teda přehodím...no, ale nějak si ten nový modem s mým pc nepovídá. Možná musím čekat 12 hodin pro aktivaci a možná je něco jiného špatně, sama nevím. Tak jedu zase na starém...jsem zvědavá, co se stane po tom 5. 3. jestli exploduje a nebo co. :-) Uvidíme, jak ta krabička je chytrá.

Ale taky jsem dnes byla na obědě s Tuijou (finská kamarádka, tutorka), následně v obchodě. Takže už jsem zase chytřejší o více ulic, kde se nachází různé obchody, oblíbený second hand. Ano, dnes jsem si v novém second handu koupila svůj vysněný hrnec!! Juch, já už mám všechno, vlastně, ještě jeden hluboký talíř a mohu hostit. :-)
A taky jsem dnes zase chytřejší o to, jak se slaví finské velikonoce a co se jí....brzy to snad všechno vyzkouším. A dnes jsem si na zkoušku koupila jejich Suukkoja - a vlastně jsem zjistila, že je to náš indiánek v alobalu, tak aby vydržel déle. Těším se, že vyzkouším kávové a vanilkové, neboť takové indiánky doma nemáme. Pro dnešek jsem si koupila Mansikku (jahodu). A taky se na příště těším na jedno velikonoční jídlo Mämmi - snad to píši dobře - ale co to je...tak to vám prozradím až to vyzkouším....

:-)